Упражнения за отслабване във фитнеса: програмата

За да отслабнете, не е достатъчно само да тренирате, отслабването изисква стратегия и планиране. Разберете как да създадете своя седмичен план за обучение с целеви упражнения, които да се изпълняват 4 или 5 дни в седмицата.

Изпотяването не е достатъчно, за да намалите мазнините … За да постигнете своите цел за отслабване от съществено значение е да се разбере как да се организира програма за обучение. Печелившата стратегия за успех наистина съчетава метод, честота, правилните инструменти и един балансирана диета.

За да започнете сериозно тренировъчна програма във фитнеса, особено ако имате здравословни проблеми, първо трябва да извършите спортен медицински преглед. И ако има много килограми за сваляне, също е необходимо да бъдете следвани по пътя си от диетолог или диетолог.

Там диета, в тренировка за отслабване, е критично. За да отслабнете, всъщност трябва да насочите тялото към калориен дефицит, следователно яжте по-малко калории, отколкото изгаряте.

Комбинирайки кардио тренировки, сила, издръжливост, тонизиране и възстановяване дни, ще бъде възможно да се постигне желаната загуба на тегло и преди всичко да се оформи тялото.

Какво да правите във фитнеса, за да отслабнете

Преди да започнете някаква фитнес рутина, a отопление от поне 5-10 минути, с кардио-фитнес или съвместни динамични упражнения. Никога не пропускайте загрявката, дори ако имате малко време, което да отделите на тренировката си.

В края на всяка фитнес сесия се отпуснете и разтегнете мускулите си с упражнения за разтягане с участието на основните мускулни групи.

За да отслабнете, не е нужно да правите часове и часове кардио всеки ден. Дори и да мислите по друг начин,тренировка за мускулна сила и на метаболитна резистентност, са незаменими за отслабване. Наличието на повече мускулна маса увеличава метаболизма ви.

Силовите тренировки ви помагат да губите мазнини по-бързо. Тялото изразходва много енергия, за да поддържа мускулите активни и да ги изгражда. Това ви позволява да увеличаване на метаболизма в покой и за изгаряне на калории, дори когато не тренирате.

ВИЖТЕ СЪЩО

Отслабване с фитнеса: всички съвети за правилното му изпълнение са тук

Тренирайте всички мускули по време на фитнес сесия е печелившото решение, което да позволи на тялото да губят мастна маса и подобряване на мускулния тонус по балансиран начин.

Примерна карта за отслабване и тонизиране

За да тонизирате ефективно тялото си и да отслабнете, трябва да ходите на фитнес поне 4 дни в седмицата. Това са упражненията:

• 2 дни в седмицата: 40 минути тренировка с общо тегло и 20 минути на аеробни тренировки за кардиофитнес;
  • 1 ден в седмицата: 40 минути кардио фитнес и 20 минути на обща тренировка с висока интензивност на тялото;
  • 1 ден в седмицата: 30 минути кардио фитнес, 20 минути на тренировка за цялостно мускулно тяло и 10 минути на тренировка с висока интензивност;
  • ако решите да тренирате пети ден в седмицата, изпълнявайте 40 минути кардио фитнес в комбинация с 20 минути леки упражнения за цяло тяло, направете упражнения за пилатес е йога, или, като алтернатива, посветена на нежна разходка;
  • очаквайте поне 2 последователни дни от Почивка на седмица, те са необходими за възстановяване на мускулните влакна;
  • всеки път, когато тренирате, винаги започвайте с 5-10 минути отопление;
  • всеки път, когато тренирате, винаги затваряйте с 5-10 минути упражнения за разтягане.

Кои машини и кои инструменти да използвате

Колкото до кардио уреди, ако е възможно, винаги е по-добре да изберете тези, които най-малко ви отегчават. Използвайки ги, опитайте се да останете в прага на изгаряне на мазнините, не трябва да усещате прекомерно задух, докато изпълнявате упражнението.

Можете да варирате от Tapis Roulant, не забравяйте, че ако използвате наклона, изгаряте повече мазнини, елипсовидната, стъпаловата, велоергометър, гребецът, стълбата и т.н.

За тренировка на мускулите използвайте машини или свободни тежести, които ви позволяват да тренирате всяка мускулна група и да адаптирате натоварването според вашето физическо и тренировъчно ниво.

За да извършите кръгова или високоинтензивна тренировка, просто използвайте тялото или функционално оборудване като: gli гумени ленти, гиря, медицински топки и т.н.

Програма за начинаещи и междинни продукти

ПОНЕДЕЛНИК -Ако първият ви ден от седмичната тренировка е понеделник, действайте по следния начин: включете 5 минути първоначална загрявка, 40 минути кардио фитнес, 20 минути висока интензивност на цяло тяло, 1 минута разтоварване на краката нагоре и 5 минути финал разтягане. Правете всяко упражнение за 30 секунди и почивайте 15 секунди. Повторете 9-те упражнения за 3 кръга.

• 9. Свиване на високите крака

ВТОРНИК - За програмата през втория ден винаги предвиждайте 5 минути първоначално загряване, след това продължете с 40 минути мускулна тренировка, 20 минути кардио фитнес и накрая 5 минути финално разтягане. Повторете всяко упражнение 10/12 пъти за 4 серии. Почивайте около 30 секунди между сетовете. Ако можете, увеличете натоварването (дори леко) с всеки комплект, например: първи набор 10 кг, втори набор 12 кг и така нататък.

СРЯДА - Почивка

ЧЕТВЪРТЪК - За програмата за третия ден винаги осигурявайте 5 минути първоначално загряване и след това продължете 30 минути кардиофитнес, последвано от 20 минути мускулна тренировка. През 20-те минути изпълнявайте упражнения от номер 1 до номер 6 в 3 серии от 15 повторения, разпръснати с 30 секунди почивка.

След това посветете 10 минути на тренировка с висока интензивност, като правите упражнения от номер 7 до номер 13 за 30 секунди, почивка 15 секунди и повторете седемте упражнения в продължение на 2 обиколки. Завършете сесията с 1 минута високо разтоварване на краката и 5 минути разтягане.

• 13. Планка редуващо се докосване през рамо

ПЕТЪК - Повторете тренировката, която сте изпълнили на втория ден, който е вторник.

Програма за отслабване за напреднали

ПОНЕДЕЛНИК - За първия си ден от седмичната тренировка винаги включвайте 5 минути първоначална загрявка, 40 минути кардио фитнес, 20 минути цялостно тяло с висока интензивност, 1 минута разтоварване на краката нагоре и 5 минути финално разтягане За разлика от начинаещата и междинната програма, ще трябва да изпълнявате всяко упражнение в продължение на 45 секунди и да почивате през следващите 15 секунди. Повторете 10-те упражнения за 2 кръга.

• 10. Скок на клек

ВТОРНИК - За програмата от втория ден, както винаги, осигурете 5 минути първоначално загряване, след това продължете с 40 минути мускулна тренировка, 20 минути кардио фитнес и накрая 5 минути финално разтягане. Повторете всяко упражнение 10/12 пъти за 4 серии. Почивайте около 30 секунди между сетовете. Увеличете натоварването (дори леко) с всеки комплект, например: първи набор 10 кг, втори комплект 12 кг и така нататък. Това са 10-те упражнения:

• 2. Пешеходен удар с гири
  • 4. Гребна машина с щанга
  • 7. Преса за гърди
  • 9. Удължаване на трицепс с гири

ЧЕТВЪРТЪК - За програмата за третия ден, след като сте се посветили на обичайните 5 минути първоначално загряване, продължете 30 минути кардиофитнес, последвано от 20 минути мускулна тренировка. През 20-те минути изпълнявайте двойните упражнения от номер 1 до номер 7 в суперсерия без пауза, почивайте 30 секунди само между един и друг сет. Повторете всяко упражнение 12 пъти. Попълнете всички сетове и повторете отново от общо 2 рунда.

След това отделете 10 минути тренировка с висока интензивност, като правите упражнения от 8 до 12 в продължение на 45 секунди, почивате 15 секунди и повтаряте петте упражнения в продължение на 2 обиколки. Завършете сесията с 1 минута високо разтоварване на краката и 5 минути разтягане.